Słuchawki wyciszające

Słuchawki wyciszające

Słuchawki wyciszające z aktywną redukcją hałasu (ANC)

Słuchawki wyciszające z redukcją hałasu z pomieszczenia zaprojektowano z myślą o lepszej koncentracji podczas rozmów telefonicznych w warunkach zwiększonego natężenia hałasu. Samo noszenie zestawu słuchawkowego niweluje w mniejszym lub większym stopniu, w zależności od jego konstrukcji, hałas o wysokiej częstotliwości jak np. głos ludzki. Jest to tzw. pasywna redukcja szumów.

W przypadku pracy mobilnej lub sytuacji, kiedy nie jesteśmy w stanie zapewnić pracownikowi stacjonarnemu warunków idealnej ciszy z pomocą przychodzi system aktywnej redukcji szumów ANC (Active Noise Cancelling). Jest to technologia powszechnie stosowana w przypadku słuchawek dla pilotów, która pozwala regulować poziom hałasu z otoczenia.

Funkcję aktywnej redukcji szumów włącza się specjalnym przyciskiem na słuchawkach.

Uruchamia on działanie wbudowanych w słuchawki mikrofonów, które monitorują hałas z zewnątrz i odpowiednio dostosowują słyszane w głośnikach dźwięki eliminując niskie częstotliwości (odgłosy klimatyzacji, drukarek, stukanie klawiatury oraz wiele innych męczących hałasów zewnętrznych).

Aktywna redukcja hałasu w słuchawkach wyciszających oraz redukcja szumów w mikrofonie stwarzają idealne warunki do rozmowy z klientem.

Zobacz artykuł na temat redukcji hałasu w mikrofonie:

Słuchawki biurowe call center z redukcją szumów mikrofonu

Słuchawki wyciszające do biura z aktywną redukcją hałasu